wtorek, 17 czerwca 2014

PRAKTYCZNY PORADNIK DLA MIŁOŚNIKÓW TANICH PODRÓŻYByć może to co napiszę w tym poście dla wielu z Was  nie jest niczym nowym. Jednak moja podróżnicza dusza każe mi o tym napisać ;-)). A więc od czego zacząć tanią podróż?

 Bilety lotnicze:

Oczywiście od biletów lotniczych. Może znajdą się jacyś pasjonaci podróży autostopem, pociągiem lub samochodem osobowym. Ja jednak obstawiam samoloty. Możecie się teraz zastanawiać: „co ona gada? I to mają być tanie podróże?”.  Do niedawna sama tak myślałam. Często widzimy reklamy czy to Internecie czy w TV o tanich biletach lotniczych. Myślimy sobie, że to kolejna ściema. Niekoniecznie. Bilety lotnicze wahają się w przeróżnych cenach. Niekiedy można polecieć nawet za 1 zł! (tak,tak to brzmi niewiarygodnie, a jednak!)

A oto dowód:
Jaka jest recepta na zakup biletów w tak dobrych cenach? Otóż takiej nie ma. Trzeba być po prostu uważnym, szybkim i mieć szczęście. (Jeżeli chcecie mogę zrobić poradnik o kupowaniu tanich biletów lotniczych, o złotych zasadach i na co zwracać uwagę.)


Czasem warto kupić droższy bilet, aby mieć bliżej do centrum miasta, ponieważ dojazd z lotniska do miasta często jest dosyć uciążliwy i kosztowny. Warto przed wyjazdem poszukać w Internecie informacji o dojeździe z lotniska, aby wiedzieć co i jak. Często bilety te są tańsze po zakupie online.

Z tanimi linami możemy podróżować jedynie z małą walizką podręczną o wym.55 x 40 x 20 cm. Kosmetyki, perfumy, żele pod prysznic, szampony itd. muszą być w małych  pojemnikach, aby mogły się zmieścić do jednego małego woreczka (o zgrozo!). 

Bilety lotnicze są najtańsze w okolicach września,października i listopada. 

Zakwaterowanie:

A teraz przechodząc do konkretów. Jeśli mamy już środek transportu, pozostaje nam teraz zakwaterowanie. Jeśli jedziemy gdzieś i mamy tam rodzinę lub znajomych, którzy zgodzą się nas przekimać to jesteśmy szczęściarzami. W innym przypadku musimy znaleźć gdzieś nocleg w przystępnej cenie. Osobiście polecam tę stronę: www.booking.com możemy tam znaleźć niezłe promocje i szybko zabukować nocleg.


Zwiedzanie i komunikacja miejska:

Każde państwo ma inne ceny biletów do zabytków i innych atrakcji (wow, co za nowość!). Jeśli jesteśmy uczniami lub studentami zazwyczaj możemy wykorzystać legitymację. Warto także dowiedzieć się czy w danym miejscu nie ma kart jak np. w Londynie (London Pass) i sprawdzić czy jest to dla nas opłacalne. Przed podróżą warto także poszukać w Internecie kuponów promocyjnych np. 2 za 1.

Wskazówka:  Z tego co się orientuje to w wakacje w Wiedniu jeździ się za darmo po okazaniu legitymacji szkolnej bądź studenckiej ;-))

Pamiętajmy także, aby sprawdzić walutę kraju, do którego się wybieramy!


To co? Teraz się pakujemy i jedziemy w podróż? Bless!